کلاسهای تجهیز شده با امکانات روز دنیا  
 
آموزش با کیفیت و رو به جلو در امر آموزش بسیار حائز اهمیت است چرا که مجموعه مهارت های هر فرد با گذشت سال ها از نظر فناوری در حال پیشرفت است،
یک کلاس درس هوشمندانه ، یک شیوه آموزش مداوم است که به جای دور شدن از تحصیل و یا توجه دانش آموزان، فرصت هایی را به مجموعه سنتی کلاس ها می بخشد.
رویکرد مجتمع آموزشی اندیشه سجاد استفاده حداکثری از فرصت های مختلف فناوری برای دستاوردهای آموزشی دانش آموزان است. کاربرد فناوری های تعاملی و ایجاد برنامه درسی و سیستم یادگیری مشارکتی برای معلمان و دانش آموزان ضرورت دارد.
 
 
     
 
کتابخانه تخصصی  
 
کتابخانه هر مركز آموزشي به عنوان قلب آن مركز محسوب می گردد
کتابخانه به عنوان مرکزی با هدف تامین نیازهای مطالعاتی و فکری و اطلاع رسانی به دانش آموزان ، اساتید و پرسنل ایجاد شده و جایگاهی مناسب جهت حفظ آثار مکتوب و غیر مکتوب می باشد که در مسیر و ترقی جامعه گام بر می دارد.
 
     
 
     
 
سالن مطالعه  
 
سالن مطالعه مکانی است که همگان می توانند با بهره گیری های لازم برای یادگیری در فضایی به دور از استرس به مطالعه بپردازند. بنابراین ایجاد محیطی که بتواند بر تمرکز و قدرت یادگیری فرد بیافزاید، از ملزومات لازم برای فراگیری و به کار بردن پتانسیل های درونی و ذهنی هر فردی است.

یک سالن مطالعه خوب و استاندارد به دانش آموزان  این امکان را می دهد تا موانع یادگیری و عدم تمرکز ذهن از میان برداشته شود و افراد با دقت و دید بهتری به مسایل و موضوعات مورد مطالعه خود بپردازند.

همچنین یک فضای آموزشی خوب برای مطالعه مفید باید از شرایط ویژه برخوردار باشد، و به ایجاد آرامش و حفظ آسایش دانش آموز در هنگام یادگیری کمک کند. زیرا که چنین محیطی تاثیر مستقیمی بر هوش و خلاقیت دانش اموز دارد و باعث می شود تا با دقت بیشتری خلاقانه و موشکافانه مسایل مورد مطالعه را درک و یاد بگیرد.

 
     
 
سالن آمفی تآتر  
 
هر همایش و سخنرانی نیاز به یک فضای مناسب بر انجام اینگونه امور دارد و سالن آمفی تئاتر یکی از فضاهای محبوب برای این عملکرد است. در طراحی سالن آمفی تئاتر ایجاد تعادل بین ظرفیت برای چیدن حداکثر صندلی مورد نیاز، دید و شنود مناسب، گردش آسان در سالن و داشتن سیستم های امنیتی و ایمنی بسیار حائز اهمیت است.
 
     
 
     
 
کارگاه رایانه  
 
مزاياي كارگاه رایانه

 

۱- آشنايي با برنامه نويسي
با توجه به روند رو به رشد دنياي نرم افزارها و كاربردهاي روز افزون آنها، فراگيري برنامه نويسي كامپيوتر مهارتي بسيار ارزشمند جهت آماده سازي دانش آموزان براي يافتن شغلي مناسب در آينده و در پي آن كسب درآمد خواهد بود. درك برنامه نويسي گاهي براي دانش آموزان بسيار پيچيده مي شود.

۲- افزايش خلاقيت
دانش آموزان فرصت ساخت سازه هاي فيزيكي و افزودن قدرت تحرك به كمك برنامه دهي به آن را خواهند داشت. زمينه ها و علوم مختلفي نيستند كه بتوانند خلاقيت ، مهندسي و تكنولوژي را با هم تركيب كنند ولي رایانه مي تواند به دانش آموزان فرصت ساخت وسيله اي كه فكر مي كنند مفيد و جذاب است، بدهد كه در اين راستا سطح مسئوليت پذيري آن ها نيز افزايش يافته و اطلاعات بيشتري مي آموزند. به كمك قدرت تخيل و خلاقيت خود ، براي نقاط ضعفي كه در آزمون و تجربه يافته اند ، راه حل پيدا مي كنند و آنها را بهبود مي بخشند.


۳- آماده سازي آنها براي آينده
وقتي دانش آموزان در مدرسه با مباحث رایانه ای آشنا مي شوند، مي توانند هر علاقه و استعدادي كه ممكن است داشته باشند را پيدا كنند. بدون دسترسي به علم رایانه، فرصتي براي دانش آموزان جهت يافتن علايقشان وجود نخواهد داشت . بدون آموزش رایانه در مدارس به شكل عمومي ، چه كسي مي داند چه سازنده هاي بالقوه و چه مهندسان مستعدي وجود دارند كه از استعداد و علاقه خود بي خبرند.